Search
Media o nas | Inne | Inicjatywa studencka

Inicjatywa studencka

Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers
W listopadzie 2010 roku z inicjatywy prezesa Flytronic, Instytutu Automatyki oraz studentów Politechniki Śląskiej powstało Międzywydziałowe Koło Naukowe „High Flyers”. Zakresem działalności koła naukowego jest projektowanie, budowa i eksploatacja autonomicznie sterowanych obiektów latających typu UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicle). Realizacja tak ambitnych planów wymaga wykorzystania wiedzy zarówno z branży lotniczej, jak i szerokiej gamy przedmiotów technicznych. W związku z tym High Flyers ma charakter międzywydziałowy i zrzesza obecnie ponad 50 studentów z trzech Wydziałów Politechniki Śląskiej.

Flytronic jest strategicznym partnerem High Flyers. Współpraca opiera się na udzielaniu przez firmę wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Dodatkowo firma Flytronic umożliwia najzdolniejszym studentom High Flyers odbycie stażów i praktyk wakacyjnych.
Flytronic sponsorował udział zespołu High Flyers w Międzynarodowych Zawodach „Air Cargo Challenge 2011”. High Flyers zajął 12 miejsce spośród 27 drużyn z całego świata. Zawody polegały na skonstruowaniu i zbudowaniu modelu samolotu udźwigowego.
Serdecznie zapraszamy na stronę internetową High Flyers: www.uav.polsl.pl

Copyright © 2012 Flytronic. All rights reserved.